فایل ورد بررسي نقش آموزش زيست محيطي در مديريت زيست محيطي زنان روستايي (مطالعه موردي: منطقه غرب استان مازندران)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي نقش آموزش زيست محيطي در مديريت زيست محيطي زنان روستايي (مطالعه موردي: منطقه غرب استان مازندران) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي نقش آموزش زيست محيطي در مديريت زيست محيطي زنان روستايي (مطالعه موردي: منطقه غرب استان مازندران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي نقش آموزش زيست محيطي در مديريت زيست محيطي زنان روستايي (مطالعه موردي: منطقه غرب استان مازندران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي نقش آموزش زيست محيطي در مديريت زيست محيطي زنان روستايي (مطالعه موردي: منطقه غرب استان مازندران) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم و فنون منابع طبيعي

تعداد صفحات :18

زنان برای ایفای نقش خود در حفاظت از محیط زیست باید توانمندی لازم را داشته باشند. در این جهت انتخاب مطلوب ترین روش های آموزشی همراه با دانش روز می تواند در دستیابی به اهداف مدیریتی جهت حفظ و حمایت از محیط زیست کمک موثری نماید. به دلیل ارزش خاص زنان در صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی، نقش آموزش زیست محیطی زنان را در مدیریت محیط زیست در 24 روستای شهرستان های نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر از استان مازندران مورد مطالعه قرار گرفت. جامعه آماری این تحقیق 75945 نفر از زنان در محدوده سنی 15تا 64 سال بود که با روش نمونه گیری خوشه ای دو مرحله ای تعداد 165 نفر از آنان به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. بررسی فرضیه های تحقیق با استفاده از آزمون آماری اسپیرمن انجام شده است. نتایج حاکی از آن است که بین علاقه مندی نسبت به محیط زیست، نوع آموزش زیست محیطی و نقش زنان در مدیریت محیط زیست رابطه مثبت و معنی داری وجود داشته و فرضیه ها تایید شده اند.
كلید واژه: محیط زیست، آموزش، زنان، آگاهی

توضیحات بیشتر