فایل ورد بررسي و مقايسه کارايي مدلهاي مفهومي در مکان يابي پخش سيلاب در محيط GIS (مطالعه موردي: حوضه آبخيز گربايگان)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي و مقايسه کارايي مدلهاي مفهومي در مکان يابي پخش سيلاب در محيط GIS (مطالعه موردي: حوضه آبخيز گربايگان) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي و مقايسه کارايي مدلهاي مفهومي در مکان يابي پخش سيلاب در محيط GIS (مطالعه موردي: حوضه آبخيز گربايگان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي و مقايسه کارايي مدلهاي مفهومي در مکان يابي پخش سيلاب در محيط GIS (مطالعه موردي: حوضه آبخيز گربايگان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي و مقايسه کارايي مدلهاي مفهومي در مکان يابي پخش سيلاب در محيط GIS (مطالعه موردي: حوضه آبخيز گربايگان) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جغرافيا و مطالعات محيطي

تعداد صفحات :20

مهمترین و اولین قدم در انجام پروژه طرح پخش سیلاب مکان یابی مناطق مستعد برای پخش آب و نفوذ دادن آن به داخل سفره های زیرزمینی است. از این جهت استفاده از سامانه های اطلاعات مكانی (GIS)، برای تعیین مناطق مستعد پخش سیلاب بدون استفاده مدل های مفهومی و سیستم های تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) امکان پذیر نمی باشد. این تحقیق با هدف تصمیم گیری در مورد، تعیین عرصه های مناسب جهت پخش سیلاب بر اساس انتخاب موثرترین پارامترهای محیطی و فیزوگرافی حوضه و داده های موثر در مکان یابی بررسی شده است. در این تحقیق به بررسی همزمان اپراتورهای (عملگر)، مدل های مفهومی و ریاضیLogic Boolean, Multi class maps ,Binary Evidence بکار گرفته شده است. هدف تحقیق در واقع بررسی میزان دقت و کیفیت بكارگیری همزمان عملگرهای مدل ها و کلاسه های طبقاتی بدست آمده از پارامترها در محیط (GIS) در مكان یابی پخش سیلاب تا چه حد می تواند موثر باشد. در این تحقیق 9 پارامتر مهم محیطی و فیزیکی جهت تهیه 9 لایه اطلاعاتی در محیط نرم افزار (GIS) در نظر گرفته شده است. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که: مکان یابی عرصه های پخش سیلاب به روش (GIS) یعنی روی هم انداختن لایه ها و در نظرگرفتن اشتراک مکان های مناسب در نقشه های مختلف به عنوان عرصه های مستعد، ارزش واقعی لایه ها اطلاعاتی را نشان نمی دهد. همچنین بررسی دقت مدل ها نشان داده است که دقت مدل Multi – class maps بیش از مدل Binary – Evidence است و دقت مدل Binary Evidence بیشتر از مدل Bool، در تشخیص وکلاسه بندی مکان یابی عرصه های مناسب پخش سیلاب در منطقه می باشد.
كلید واژه: پخش سیلاب، مدل های مفهومی، سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS)، حوضه آبخیز گربایگان

توضیحات بیشتر