فایل ورد واکنش آناتومي برگ درخت زبان گنجشک (.Fraxinus rotundifolia Mill) در مقابل گازهاي آلاينده و عوامل اقليمي

لینک دانلود

 فایل ورد واکنش آناتومي برگ درخت زبان گنجشک (.Fraxinus rotundifolia Mill) در مقابل گازهاي آلاينده و عوامل اقليمي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد واکنش آناتومي برگ درخت زبان گنجشک (.Fraxinus rotundifolia Mill) در مقابل گازهاي آلاينده و عوامل اقليمي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد واکنش آناتومي برگ درخت زبان گنجشک (.Fraxinus rotundifolia Mill) در مقابل گازهاي آلاينده و عوامل اقليمي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد واکنش آناتومي برگ درخت زبان گنجشک (.Fraxinus rotundifolia Mill) در مقابل گازهاي آلاينده و عوامل اقليمي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله جنگل ايران

تعداد صفحات :14

یکی از عوامل تهدیدکننده پوشش گیاهی در مناطق شهری، آلودگی هوا و گازهای آلاینده است که با غلظت های مختلف در فضای شهرها پراکنده اند و به همراه عوامل اقلیمی و انسانی آثار مخربی را بر روی پوشش گیاهی ایجاد می کنند. در مقابل، پوشش گیاهی نیز با توجه به کارکردهای زیست محیطی تاثیر زیادی در کاهش اثر گازهای آلاینده دارند. این تحقیق با هدف بررسی اثر گازهای آلاینده شهری شامل NO2، SO2، O3 و اقلیم (دما و بارندگی) بر واکنش های آناتومی گیاه زبان گنجشک در شهر تهران انجام گرفت. به منظور این بررسی خصوصیات آناتومی مانند ضخامت، مزوفیل و آوند پهنک، ضخامت و تعداد سلول های نردبانی و اسفنجی، ضخامت کوتیکول، ضخامت اپیدرم، ضخامت و تعداد کلانشیم و پارانشیم رگبرگ اصلی برگ گیاه در مقابل گازهای آلاینده و عوامل اقلیمی با استفاده از آنالیز همبستگی بررسی شد. نتایج حاکی از آنست که با افزایش آلودگی ضخامت پهنک، ضخامت مزوفیل پهنک و ضخامت پارانشیم نردبانی پهنک افزایش یافته و شاخص نسبت پارانشیم نردبانی به پارانشیم اسفنجی (Rp/RS) در مقابل افزایش دما، افزایش پیدا کرده است.
كلید واژه: آلودگی، اقلیم، آناتومی، زبان گنجشک، پوشش گیاهی

توضیحات بیشتر