فایل ورد کاربرد گلباد و گل غبار در تحليل پديده گرد و خاک و تعيين رژيم فصلي بادهاي همراه با اين پديده (مطالعه موردي: شهر سبزوار)

لینک دانلود

 فایل ورد کاربرد گلباد و گل غبار در تحليل پديده گرد و خاک و تعيين رژيم فصلي بادهاي همراه با اين پديده (مطالعه موردي: شهر سبزوار) دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد کاربرد گلباد و گل غبار در تحليل پديده گرد و خاک و تعيين رژيم فصلي بادهاي همراه با اين پديده (مطالعه موردي: شهر سبزوار)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد کاربرد گلباد و گل غبار در تحليل پديده گرد و خاک و تعيين رژيم فصلي بادهاي همراه با اين پديده (مطالعه موردي: شهر سبزوار)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد کاربرد گلباد و گل غبار در تحليل پديده گرد و خاک و تعيين رژيم فصلي بادهاي همراه با اين پديده (مطالعه موردي: شهر سبزوار) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي جغرافياي طبيعي (پژوهش هاي جغرافيايي)

تعداد صفحات :26

یکی از نیازهای اساسی اقلیم شناسی، دستیابی به روش های آسان، سریع و کاربردی تحلیل داده های بادسنجی، به منظور شناخت رژیم وزش بادهای همراه با گرد و خاک، است. پدیده گرد و خاک در سبزوار به عنوان یک معضل جوی در طی سال به طور دایم روی می دهد. در این پژوهش، پدیده گرد و خاک از نظر زمانی و فضایی، مورد مطالعه قرار گرفت. بدین منظور داده های شامل زمان و تاریخ دیده بانی، سمت و سرعت باد و وضعیت هوای حاضر ایستگاه سینوپتیک سبزوار، طی دوره آماری بیست ساله (1367-1387) تهیه شد. نتایج حاصل از تحلیل آماری و تحلیل فضایی داده ها با استفاده از نرم افزار View WRplot (رسم گلباد و گل غبار به صورت سالانه و فصلی) نشان می دهد، به طور متوسط 17.15 روز در سال هوا همراه با گرد و خاک است و در دوره آماری ذکرشده وقوع این پدیده، روند افزایشی داشته است. همچنین، در شهر سبزوار، فصل بهار، شایع ترین زمان بروز پدیده گرد و خاک است. بررسی گلباد و گل غبار سالانه نیز، تشکیل کانال باد را در مسیر شرقی غربی تایید می کند که کاملا با وضعیت توپوگرافی منطقه سازگار است. گل غبارهای سالانه که به تفکیک دو کد هواشناسی 06 و 07 ترسیم شدند، مشخص می کند، بادهایی که در اثر تشکیل سیستم های حرارتی در دوره گرم سال از نیمه شرقی به سمت منطقه می وزند، در ایجاد گرد و خاک های محلی و گرد و خاک های فرامنطقه ای نقش مهمی دارند، اما نقش سیستم های غربی، در انتقال ذرات معلق گرد و خاک از سرزمین های دورتر، پررنگ تر است. گل غبارهای فصلی نیز، تاثیر سیستم های جوی مختلف را در طی سال در شکل گیری پدیده گرد و خاک در منطقه بهتر و دقیق تر نشان می دهد. با آغاز دوره سرد سال، وزش بادهای همراه با گرد و خاک از نیمه غربی به سمت شهر سبزوار شدت گرفته و در زمستان به بیشترین حد خود می رسد، اما با شروع فصل بهار و عقب نشینی سیستم های غربی، وزش این بادها از نیمه غربی کاهش می یابد، به طوری که، در فصل تابستان وزش آنها از سمت غرب تقریبا به صفر رسیده و همه از نیمه شرقی به سمت منطقه می وزد.
كلید واژه: گلباد، سبزوار، گرد و خاک، رژیم باد، گل غبار

توضیحات بیشتر