فایل ورد بررسي اثر تورم و ارزش زماني پول بر روي اندازه دسته توليد با وجود دوباره کاري در يک مدل کنترل موجودي

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي اثر تورم و ارزش زماني پول بر روي اندازه دسته توليد با وجود دوباره کاري در يک مدل کنترل موجودي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثر تورم و ارزش زماني پول بر روي اندازه دسته توليد با وجود دوباره کاري در يک مدل کنترل موجودي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثر تورم و ارزش زماني پول بر روي اندازه دسته توليد با وجود دوباره کاري در يک مدل کنترل موجودي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثر تورم و ارزش زماني پول بر روي اندازه دسته توليد با وجود دوباره کاري در يک مدل کنترل موجودي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نشريه بين المللي مهندسي صنايع و مديريت توليد (فارسي)(نشريه بين المللي علوم مهندسي)

تعداد صفحات :14

از جمله فرض های مدل مقدار اقتصادی تولید، عدم تولید قطعات معیوب در حین عملیات تولیدی و نیز عدم توجه به تورم و ارزش زمانی پول می باشد. اما مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که در نظر گرفتن تولید قطعات معیوب در مدل های تعیین اندازه دسته تولید و یا وارد کردن موضوع تورم و ارزش زمانی پول در آنها، منجر به تغییر مقدار بهینه دسته تولید می شود. بنابراین، در سیستم های تولیدی با تولید قطعات معیوب، توجه به این دو عامل به منظور تعیین اندازه دسته تولید لازم می باشد. این مقاله به بررسی اثر ارزش زمانی پول در مدل مقدار تولید اقتصادی با وجود دوباره کاری پرداخته است. به دلیل پیچیدگی تابع هزینه، یافتن جواب بهینه به سادگی امکان پذیر نیست؛ لذا در این مقاله از الگوریتمی مبتنی بر ترکیب دو روش جستجوی شتابدار و دیکوتوماس به منظور حل مساله استفاده شده و اثر تورم و ارزش زمانی پول با استفاده از مقادیر عددی مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت تحلیل حساسیت بر اساس پارامترهای نرخ بهره، نرخ تورم و نرخ توام انجام شده است. محاسبات عددی نشان می دهد که عدم توجه به تورم و ارزش زمانی پول باعث خطای نسبتا زیادی در هزینه می شود.
كلید واژه: تعیین اندازه دسته تولید، دوباره کاری، تورم، ارزش زمانی پول

توضیحات بیشتر