فایل ورد پيش بيني خسارت رشته بدنه اتومبيل با به کارگيري روش هاي سري زماني (مورد مطالعه: شرکت بيمه پارسيان)

لینک دانلود

 فایل ورد پيش بيني خسارت رشته بدنه اتومبيل با به کارگيري روش هاي سري زماني (مورد مطالعه: شرکت بيمه پارسيان) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد پيش بيني خسارت رشته بدنه اتومبيل با به کارگيري روش هاي سري زماني (مورد مطالعه: شرکت بيمه پارسيان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد پيش بيني خسارت رشته بدنه اتومبيل با به کارگيري روش هاي سري زماني (مورد مطالعه: شرکت بيمه پارسيان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد پيش بيني خسارت رشته بدنه اتومبيل با به کارگيري روش هاي سري زماني (مورد مطالعه: شرکت بيمه پارسيان) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه بيمه (صنعت بيمه)

تعداد صفحات :22

بیمه اتومبیل در بازار بیمه ایران بالاترین حجم صدور و خسارت را دارد. بنابراین نیاز به تصمیم‌ گیری ‌های مالی و پیش ‌بینی رفتار این بازار برای بیمه ‌گران امری ضروری است. سری زمانی از روش‌ های توانمند آماری است که با استفاده از روش ‌های مبتنی ‌بر فرآیندهای تصادفی به مدل ‌سازی و پیش ‌بینی رفتار متغیرهایی می ‌پردازد که به ‌گونه‌ ای به زمان وابسته ‌اند. مقاله حاضر میزان خسارت وارد شده در رشته بیمه بدنه اتومبیل (شرکت بیمه پارسیان از فروردین ماه سال 1385 الی تیرماه 1389) را به‌ صورت یک متغیر زمانی در نظر گرفته ‌است، سپس با استفاده از دو مدل سری زمانی باکس - جنکینز و وینترز به مدل ‌بندی رفتار این متغیر زمانی می ‌پردازد. با توجه به اینكه مشاهدات، روند فصلی دارند از مدل ‌های آریمای فصلی ضربی باکس و جنکینز و وینترز فصلی ضربی استفاده شد. ابزار شاخص خطای MAPE نشان می ‌دهد مدل وینترز فصلی ضربی برازش دقیق ‌تر به داده‌ ها ارایه می ‌کند. در نهایت با استفاده از مدل منتخب، میزان خسارت برای یک دوره شش ‌ماهه پیش ‌بینی می ‌شود.
كلید واژه: بیمه بدنه اتومبیل، پیش ‌بینی سری زمانی، مدل باکس - جنکینز، مدل وینترز، شاخص خطای MAPE

توضیحات بیشتر