فایل ورد سندرم اهلرز- دانلس با ضايعات پوستي تومور کاذب مولوسکوئيد، اسفروئيد و کيست کراتيني؛ گزارش يک مورد نادر

لینک دانلود

 فایل ورد سندرم اهلرز- دانلس با ضايعات پوستي تومور کاذب مولوسکوئيد، اسفروئيد و کيست کراتيني؛ گزارش يک مورد نادر دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد سندرم اهلرز- دانلس با ضايعات پوستي تومور کاذب مولوسکوئيد، اسفروئيد و کيست کراتيني؛ گزارش يک مورد نادر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد سندرم اهلرز- دانلس با ضايعات پوستي تومور کاذب مولوسکوئيد، اسفروئيد و کيست کراتيني؛ گزارش يک مورد نادر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد سندرم اهلرز- دانلس با ضايعات پوستي تومور کاذب مولوسکوئيد، اسفروئيد و کيست کراتيني؛ گزارش يک مورد نادر :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشکده پزشکي اصفهان

تعداد صفحات :9

مقدمه: سندرم اهلرز- دانلس (Ehlers-Danlos یا EDS) شامل گروهی از اختلالات ارثی نادر و ناهمگون بافت همبند است که با افزایش محدوده حرکات مفصل، شکنندگی و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست مشخص می شود. تشخیص این سندرم اغلب دشوار می باشد و بیشتر بر معیارهای بالینی و سابقه فامیلی استوار است. تاکنون ضایعات پوستی مختلفی از این بیماری گزارش شده است و علت اصلی گزارش این مورد، وجود ضایعات پوستی مختلف و همزمان در این بیمار بود.معرفی بیمار: بیمار، پسر 11 ساله ای بود که با ضایعات پوستی در ساعد راست، آرنج چپ و زانوی راست در پی ترومای خفیف مراجعه نمود؛ وی سابقه ضایعات مشابه، تاخیر در ترمیم زخم، کبودی آسان و دررفتگی مکرر مچ ها را نیز از کودکی ذکر می کرد. با توجه به علایم بالینی، تشخیص احتمالی سندرم اهلرز- دانلس برای وی مطرح گردید ولی به دلیل عدم وجود تست تشخیصی اختصاصی آن در کشور، این تشخیص قطعی نشد. پس از برداشت و ارسال ضایعات پوستی بیمار به آزمایشگاه آسیب شناسی، ندول اسفروئید ساعد، هماتوم سازمان یافته در آرنج و کیست کراتینی در زانوی راست تشخیص داده شد.نتیجه گیری: در سندرم اهلرز- دانلس ضایعات پوستی مختلفی، مانند نکروز چربی و هماتوم تروماتیک، فتق چربی به داخل درم با کلسیفیکاسیون و اسکارهای آتروفیک، گزارش شده است. وجود سه ضایعه پوستی هم زمان، به ویژه کیست کراتینی پرفوره با آماس برجسته جسم خارجی، این مورد را از گزارش های قبلی متمایز می کند. بنابر بررسی های صورت گرفته، بیمار گزارش شده اولین مورد سندرم اهلرز- دانلس با تظاهرات اختصاصی پوستی در کشور می باشد.
كلید واژه: سندرم Ehlers-Danlos، تومور کاذب مولوسکوئید، اسفروئید، کیست کراتینی

توضیحات بیشتر