فایل ورد بررسي فراواني زايمان پيش از موعد و نوزاد نارس نيازمند مراقبت ويژه در يک بيمارستان ارجاعي زنان در شهر اصفهان

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي فراواني زايمان پيش از موعد و نوزاد نارس نيازمند مراقبت ويژه در يک بيمارستان ارجاعي زنان در شهر اصفهان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي فراواني زايمان پيش از موعد و نوزاد نارس نيازمند مراقبت ويژه در يک بيمارستان ارجاعي زنان در شهر اصفهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي فراواني زايمان پيش از موعد و نوزاد نارس نيازمند مراقبت ويژه در يک بيمارستان ارجاعي زنان در شهر اصفهان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي فراواني زايمان پيش از موعد و نوزاد نارس نيازمند مراقبت ويژه در يک بيمارستان ارجاعي زنان در شهر اصفهان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشکده پزشکي اصفهان

تعداد صفحات :6

مقدمه: با وجود انجام مطالعات گسترده جهانی در مورد میزان و عوارض زایمان پیش از موعد و بررسی های اپیدمیولوژیک این امر، مطالعه جامعی برای بررسی فراوانی زایمان پیش از موعد در ایران انجام نشده بود.روش ها: در این مطالعه مقطعی (Cross sectional)، نمونه ها به صورت سرشماری به حجم 1200 نفر از زنان باردار مراجعه کننده به مرکز درمانی شهید بهشتی، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بدون محدودیت سنی انتخاب شدند. در بین نوزادان نارس متولد شده، در ویزیت اولیه دستیار نوزادان، وجود کرایتریای نیاز به مراقبت ویژه بررسی شد. در نهایت، نتایج بر اساس اهداف پژوهش، به وسیله نرم افزار آماری SPSS آنالیز شد.یافته ها: در این مطالعه، 1402 زایمان بررسی قرار گرفت که از بین آن ها 233 مورد زایمان پیش از موعد (زیر 37 هفته) بود. بنابراین فراوانی نسبی زایمان بیش از موعد در بیمارستان شهید بهشتی، که مرکز ارجاعی محسوب می شود، 16.6 درصد بود. در بین زایمان های پیش از موعد، 114 زایمان (49 درصد) به صورت طبیعی و 119 زایمان به صورت سزارین انجام شده بود. میانگین مدت زمان بستری نوزادان نارس در واحد مراقبت های ویژه نوزادان 10.1 روز بود.نتیجه گیری: جهت ایجاد یک بخش NICU علاوه بر امکانات فیزیکی، نیاز به کادر پزشکی و پرستاری مجرب نیز می باشد؛ به کارگیری نیروی انسانی کارآزموده در افزایش کارآمدی و بهبود شاخص های بهداشتی مربوط به نوزادان و کاهش مرگ و میر نوزادان، به خصوص نوزادان نارس، بسیار حایز اهمیت است. این مساله نیازمند سیاست گذاری مناسب می باشد.
كلید واژه: نوزادان نارس، NICU، مرگ و میر، زایمان پیش از موعد

توضیحات بیشتر