فایل ورد اثر عوامل محيطي غير زنده بر جمعيت شته مومي كلم .Brevicoryne brassicae L روي زراعت كلزا در منطقه ورامين

لینک دانلود

 فایل ورد اثر عوامل محيطي غير زنده بر جمعيت شته مومي كلم .Brevicoryne brassicae L روي زراعت كلزا در منطقه ورامين دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اثر عوامل محيطي غير زنده بر جمعيت شته مومي كلم .Brevicoryne brassicae L روي زراعت كلزا در منطقه ورامين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اثر عوامل محيطي غير زنده بر جمعيت شته مومي كلم .Brevicoryne brassicae L روي زراعت كلزا در منطقه ورامين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اثر عوامل محيطي غير زنده بر جمعيت شته مومي كلم .Brevicoryne brassicae L روي زراعت كلزا در منطقه ورامين :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات حشره شناسي

تعداد صفحات :12

شته مومی كلمL. Brevicoryne brassicae از مهمترین حشرات زیان آور روی كلزا است كه با مكیدن شیره از قسمت های مختلف گیاه كلزا موجب خسارت كمی و كیفی دانه می گردد. بر اساس بررسی های انجام شده در سال های 1380-1382، زمان ظهور شته مومی B. brassicae در مزارع كلزا متفاوت می باشد. در منطقه ورامین شته مومی كلم در مرحله چند برگی گیاه كلزا در اواخر آبان ماه استقرار یافته و از اوایل اسفند تا اواسط آن، با مساعد شدن شرایط آب و هوایی و هم زمان با رشد گیاه كلزا از مرحله پنجه زنی به ساقه دهی جمعیت شته به تدریج افزایش و كلنی شته تشكیل می شود. اوج فعالیت شته مومی هم زمان با باز شدن گل و تشكیل غلاف در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه است. تكثیر شته مومی بستگی به عوامل محیطی غیر زنده نظیر دما، رطوبت و تعداد ساعات آفتابی در طول روز دارد. تجزیه علیت (Path coefficient analysis) اثر عوامل محیطی مذكور بر جمعیت شته مومی نشان می دهد كه حداقل رطوبت نسبی، دما و تعداد ساعت های آفتابی تاثیر مستقیم بر جمعیت این آفت دارد. در این بررسی تاثیر این عوامل محیطی غیر زنده در ارتباط با جمعیت آفت مورد بحث قرار گرفت.
كلید واژه: شته مومی كلم، كلزا، عوامل محیطی، تجزیه علیت

توضیحات بیشتر